петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Превртен брод со мигранти, 7 мртви

Најмалку седум лица се удавија а 500 се спасени откако брод полн со мигранти се преврте крај брегот на Либија, соопшти италијанска морнарица.

л

Последни вести

Засега се пронајдени телата на 7 луѓе, а операцијата за спасување продолжува.

Бројот на жртвите би можел да буде поголем.

Агенциите пренесуваат дека патролниот брод “Бетика” примил повик за помош од брод за мигрантите.

Најчитани вести