вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Превртен камион на Плетвар – Брза помош не може да пренесе дете во Скопје

kamioni-na-pat-sneg_2

Поврзани вести

Поради превртен камион бетонерка на Плетвар има огромни колони на патот Прилеп – Росоман. Во место стои и возило на Брза помош од Битола, кое треба да превезе дете со внатрешно крварење во Скопје, јавува „Револуционер“.

Заглавен е и автомобил од Прилеп кој треба да превезе повреден прилепчанец на Клинички во Скопје.

Застојот на Плетвар трае три часа, а можно е да трае уште два часа, вели возач кој е заглавен во колоната.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести