четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Презентација на нови мерки за поттикнување на вработувањата пред членките на СКМ

skm

Поврзани вести

Министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов, денеска ќе се обрати на презентацијата за новите мерки за поттикнување на вработувањата во 2014-та година пред членките на Стопанската комора на Македонија.

Настанот ќе се одржи во просториите на Комората од 11 часот.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести