среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Презентација на успешна приказна за почнување сопствен бизнис

5000rabota

Поврзани вести

Агенцијата за вработување на Македонија денеска организира информативен настан во врска со Активната мерка за вработување – Самовработување со кредитирање.

Презентирана ќе биде успешна приказна за почнување сопствен бизнис на невработено лице преку Активните мерки за вработување на Владата на Република Македонија.

Настанот, на кој ќе присуствува директорот на Агенцијата Влатко Поповски, е во насока на поттикнување поголем број невработени лица кои ќе аплицираат на моментно отворениот оглас за Самовработување со кредитирање.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести