четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

При пожар во Дизниленд седум лица се наголтале чад

При пожарот што изби на паркинг во Дизниленд, седум лица се наголтале со чад, додека осум автомобили изгореле. 

дизниленд

Поврзани вести

Седуммина вработени во Дизниленд вдишале чад, од кои четворица се хоспитализирани, но никој од нив не е во критична состојба.

Полицијата во Анхајм проценила дека вкупната штета е околу 180.000 долари, наведувајќи дека можела да биде и поголема бидејќи во таа катна гаража дневно се паркираат илјадници автомобили.

Засега никој не е осомничен за предизвикување на пожарот, но претставниците не наведоа што точно го предизвикало огнот.

Најчитани вести