среда, 23 август 2017  |  Вести денес: 40

При претерес на возило во Ресен, пронајдени 2.6 килограми марихуана

На 09.10.2016 година во 18.35 часот на ГП „Ќафасан“, при преглед и претрес во возило „БМВ“ со ресенски регистарски ознаки, сопственост и управувано од Е.М. (44) од Ресен, царински службеници пронашле шест најлонски пакувања со зелена растителна материја, најверојатно опојна дрога-марихуана, со тежина од околу 1,6 кг.

Поврзани вести

Во 20.30 часот царинските службеници, со помош на куче за откривање на опојни дроги, бил извршен дополнителен преглед на возилото при што биле пронајдени уште шест најлонски пакувања со тежина од околу еден килограм или вкупно околу 2,6 килограми, најверојатно опојна дрога-марихуана. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести