сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

При семејна расправија син пукал кон татко си

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

poshtar-se-zastrelal-so-pishtol-na-rabotnoto-mesto

Последни вести

Татко и син од Пробиштип се скарале, по што дошло до истрели од огнено оружје.

На 05.07.2016 година во 21,20 часот во Пробиштип, на ул.„Јаким Стојковски“, во куќата сопственост на В.С.(59), настанала расправија помеѓу В.С. и неговиот син Г.С.(35), кој живее во Скопје.

Г.С. го земал пиштолот „М 70 Пара“ калибар 9мм (кој со дозвола го поседувал В.С.), и во ходникот испукал еден куршум во правец кон влезната врата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Најчитани вести