петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 63

Причини поради кои мажите го обожаваат женскиот оргазам

zena

Поврзани вести

Најголем дел од жените се трудат да го задоволат мажот што потполно го занемаруваат  сопственото уживање. Но, факт е дека мажите најмногу уживаат кога ќе видат дека на партнерката и е убаво, а оргазмот е најдобар доказа за тоа. Погледнете зошто мажите уживаат во женскиот оргазам.

Се чувствуваат како нешто да постигнале

Мажите сакаат да се чувствуваат дека нешто постигнале. Среќни се на своето достигнување. Такво чувство имаат и кога ќе успеат да ја доведат својата подобра половина до врвот.

Оргазмот зближува

Кога ќе доживееме оргазам, мозокот се преплавува со хормонот окситоцин. Поради тоа се чувствуваме блиски со партнерот.

Сакаат да ве гледаат

Тешко дека ќе најдете маж кој ќе ви каже дека глетката во која жената постигнува оргазам не ги возбудува. Тоа ги доведува до лудило.

Сакаат да ве слушаат

Звукот на женскиот оргазам исто така го излудува секој маж.

Сакаат да знаат дека и вие сте уживале

Мажите го сакаат сексот и уживаат во него. Но, уживањето е двојно кога и партнерката учевствува во тоа. Но жената може да ужива во сексот и без оргазам.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести