понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Придобивки и искуства од воведување на ХАЛАЛ системот

saracini

Поврзани вести

Министерот за економија Ваљон Сараќини денеска ќе одржи прес конференција на која ќе информира за мерката „Финансиска поддршка за воведување на ХАЛАЛ систем“.

На прес конференцијата ќе присуствуваат и директорот на „Алкалоид“ Живко Мукаетов, и директорот на  „Макпрогрес“, Глигор Цветанов кои што ќе ги споделат придобивките и искуствата од воведување на ХАЛАЛ системот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести