недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пријателот на Британецот: Луда е помислата дека Џефри бил болен од ебола

Не му беше добро. Имаше температура но, не сакаше да оди на лекар. Се договоривме да се чекаме во хотелот во 12 часот, но ми јави дека има треска. Беше целиот збунет и му се тресеа рацете, раскажува пријателот

navoden-sluchaj-na-ebola-18thrhrthrt

Последни вести

Британскиот бизнисмен Инглиш, пријателот на Британецот кој почина со слични симптоми на ебола, за Тееграф.мк раскажува што се случува во хотелот и што се случило со неговиот пријател.

Инглиш вели дека со својот пријател, веќе починатиот Колин Џефри, дошле во Македонија за бизнис. Вели дека два дена неговиот пријател не се чуствувал добро.

– Не му беше добро. Имаше температура но, не сакаше да оди на лекар. Се договоривме да се чекаме во хотелот во 12 часот, но ми јави дека има треска. Беше целиот збунет и му се тресеа рацете, раскажува пријателот.

Инглиш вли дека Џефри живее во Кембриџ, има сопруга и три деца. Вели дека е лудо да се помисли дека бил болен од ебола зашто во Африка бил пред шест години, и демантира дека бил алкохоличар.

– Пиеше алкохол, но не повеќе од другите, вели тој.

На гостите во хотелот утрово им кажале дека е можно уште два дена да останат во карантин. Инглиш вели дека е фрустриран бидејќи утрово требало да патува за Велика Британија.

Исто така, Британецот додава и дека постојано се на компјутер и контактираат со семејствата и пријателите. Вели дека сакаат да излезат побрзо и да видат што се случува.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести