сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Пријатно и сончево време со температура до 21-от степен

Убав и сончев ден пред нас

sonce vo zima

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло.

Утринските температури се движат од минус три до пет, а дневните температури ќе се движат од 13 до 21 степен.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 19-от степен.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести