четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Пријавете неправилности на изборите на телефонскиот број 0800-54321

telefonde-500

Последни вести

Од 7 до 19 часот денеска ќе функционира бесплатната телефонска линија 0800-54321, на која граѓаните ќе можат да пријават било каква повред.а на избирачкото право.

Граѓаните исто така ќе можат за заштита на своите права да се јават и на телефонските броеви:  Тетово 044/344-082, Струмица 034/329- 996, Кичево 045/228-586, Битола 047/242-310, Штип/032 389-701 и Куманово 031/431-488.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести