недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Пријави бучава и загадуање во Центар

Од општината информираат дека граѓаните може да се јавуваат секој работен ден од 8 до 16 часот на телефонските броеви: 3203 614, 3203 697 и 3203 677.

leto

Последни вести

Од утре жителите на општина Центар ќе можат да пријавуваат проблеми со бучава, загадување и хигиена.

Од општината информираат дека граѓаните  може да се јавуваат секој работен ден од 8 до 16 часот на телефонските броеви:  3203 614,  3203 697 и  3203 677.

Инспекторите од општина Центар по пријавувањето на проблемот, ќе излезат на лице место да ја утврдат состојбата и да ги преземат неопходните чекори.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести