петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 64

Пријавил „полицајци од Илирида“, па признал дека излажал

p

Последни вести

Поради непознати причини, лице пријавило во полиција инцидент кој потоа признал дека го измислил.

Вчера, околу 18 часот во ЦИК-Скопје, К.С. пријавил дека на последна 45-ка во населба Ченто-Скопје, две непознати машки лица со црн „џип“, со црни униформи на кои на грбот на албански им пишувало „Полиција“, а на ракавите „Илирида“, со црвени беретки, со пушки во рацете, му се обратиле со зборовите „Ние сме полицајци од Илирида“, по што му побарале лична карта, а потоа се упатиле кон селото Арачиново.

При разгоров со полицијата било утврдено дека пријавителот од негови лични причини настанот го измислил и го пријавил во полиција. Според МВР, констатиран е прекршок и  лицето ќе биде казнето.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести