петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Пријавила дека е силувана, прегледот не покажал траги на насилство

siluvanje

Поврзани вести

Во полициската станица во Ваташа седумнаесетгодишна девојка пријавила дека била силувана во петокот, на втори мај.

Таа посочила дека била силувана од деветнаесетгодишно момче, а во станицата била заедно со својата мајка. Откако момчето негирало, бил извршен лекарски преглед, при што било утврдено дека нема траги на насилство.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести