петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 37

Прилеп ќе добие Аква Парк

Прилепчани ќе ја добијат новата летна атракција

1

Поврзани вести

На површина од 4.500 метри квадратни со изградени тобогани, лизгалки, базен за деца, базен за возрасни, шанкови во вода, лежалки, стејџ, административна зграда со ресторан, кафе-барови, санитарни јазли, туш кабини, соблекувални и прва помош.

Објектот ќе поседува и стандардизирани машински сали и современ систем за филтрација на водата. Аква паркот ќе овозможи нови работни места, за лица кои ќе бидат ангажирани во угостителските објекти, кафе-баровите и ресторанот.

Ќе има редарска служба и просторија за давање итна медицинска помош. Прилепчани со нетрпение ја очекуваат новата атракција, место за забава и разладување во летните горештини.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести