Македонија,Крими хроника

Прилеп: Прегазена девојка на пешачки премин

Прилеп: Прегазена девојка на пешачки премин

Синоќа околу 10. 30 часот автомобил со прилепски регистарски таблици удрил пешак во центарот на Прилеп кај местото познато како „Реклами“.

peshak

 

 

 

 

Како што пишува локалниот портал Шеталиште, тешко е повредена млада девојка која што е пренесена во градската болница во Прилеп.

peshak_2

 

 

 

 

 

 

Полицијата врши увид на местото на несреќата.