петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Прилеп: Прегазена девојка на пешачки премин

pesacki500

Последни вести

Синоќа околу 10. 30 часот автомобил со прилепски регистарски таблици удрил пешак во центарот на Прилеп кај местото познато како „Реклами“.

peshak

 

 

 

 

Како што пишува локалниот портал Шеталиште, тешко е повредена млада девојка која што е пренесена во градската болница во Прилеп.

peshak_2

 

 

 

 

 

 

Полицијата врши увид на местото на несреќата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести