четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Прилепчанец тешко повреден во сообраќајка

Во 17:45 часот на патот Прилеп-Македонски Брод, вчера се случила сообраќајна незгода.

полиција

Поврзани вести

В.Т. (27) од Прилеп управувајќи возило „Фиат Брава“ со прилепски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото, излетал од патот и удрил во дрво.

Во незгодата, сопатникот А.С.(29) од Прилеп, се здобил со тешки телесни повреди, фрактура на ребра, кој е пренесен и задржан на лекување во општата болница во Прилеп. Увид на лице место извршила екипа од полициската станица во Прилеп.

Најчитани вести