понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 29

Двајца прилепчани се тешко повредени во сообраќајна несреќа

Двајца прилепчани се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера во 03.00 часот во Прилеп на ул.„Карпалак“.

soobrakajka-aaa

Поврзани вести

Двајца прилепчани се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера во 03.00 часот во Прилеп на ул.„Карпалак“.

Автомобил  „Лада“ со прилепски регистарски ознаки, излетал од патот и удрил во бетонски столб. Со возилото управувал З.В. (47) од Прилеп кој заедно со сопатникот Р.И. се здобиле со тешки телесни повреди.

Истите се задржани на понатамошно лекување во ОБ во Прилеп.

Најчитани вести