среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 45

Прилепчани тргнаа на големиот собир на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје (ФОТО+ВИДЕО)

Прилеп масовно дава поддршка на големиот собир на ВМРО-ДПМНЕ кој денеска ќе се одржи во спортскиот центар „Борис Трајковски“.

prilep-1-2-640x363

Последни вести

И покрај лошото време, прилепчани во голем број со автобуси и автомобили тргнаа кон Скопје да присуствуваат на собирот.

Прилеп масовно дава поддршка на големиот собир на ВМРО-ДПМНЕ кој денеска ќе се одржи во спортскиот центар „Борис Трајковски“.

prilep-3

prilep-2

Најчитани вести