петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Прилепчанец фалсификувал рецепти

Педесетгодишниот Ф.Р.доби кривична пријва бидејќи со нож му нанел исекотини во пределот на вратот на старец од Струга

Стружанец доби кривична за убиство во обид

Последни вести

СВР Битола поднесе кривична пријава против Г.Д.(45) од Прилеп, за сторени кривични дела „кражба“ и „фалсификување на исправа“.

Пријавениот, во текот на март 2014 година, од ПЗУ од Прилеп одзел повеќе бланко рецепти со печат, своерачно ги потполнил со податоци од лице, го фалсификувал пописот на докторот и вака изготвените рецепти во повеќе наврати ги употребил како вистинити во две аптеки во Битола.

Најчитани вести