сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Прилепчанец истепан додека чекал на семафор

policija

Последни вести

Прилепчанец вчера рано наутро бил тепан додека со автомобилот чекал на семафор.
Како што извести СВР Битола, вчера околу 4 часот во Прилеп во близина на мостот „Табана“ додека Д.К.(33) од Прилеп со возилото стоел на семафор на црвено светло, пред него застанало друго возило од кое излегле три непознати лица кои физички го нападнале, а едно од лицата го удрил со дрвена палка по главата, по што избегале.
Повредениот е пренесен во Медицинскиот центар во Прилеп, каде му се утврдени телесни повреди.Полицијата трага по сторителите.

Најчитани вести