вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Прилепчанец јa избодел сопругата на улица

bode

Последни вести

Прилепчанецот Ф.С. (41) вчера на улицата „Панче Попоски“ во Гостивар со остар предмет ја нападнал неговата сопруга Џ.С.(44), исто така од Прилеп при што и нанел телесни повреди, извести СВР Тетово.

На жената и била укажана лекарска помош во Медицински центар Гостивар и потоа била пуштена на домашно лекување.

Најчитани вести