понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Прилепчанец крадел во кичевско

krazba2

Последни вести

ПС Кичево поднесе кривична пријава против Е.А.(42) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“. Во периодот од јуни до ноевмри 2014 година на подрачјето на општина Кичево, пријавениот со насилно влегување во куќи и други помошни простории извршил 18 тешки кражби, при што одзел разновидна техничка и текстилна стока, златен накит и причинил материјална штета од околу 282.000 денари.

Најчитани вести