вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 12

Прилепчанец „олеснет“ за 200 илјади денари

krazba

Поврзани вести

Тешка кражба се случила вчера на улицата „ Кеј 4-ти Јули“ во Прилеп во станот на триесет и осумгодишниот М.Б.

Непознат сторител од станот одзел 2.400  евра и разновиден златен накит со што причинил материјална штета од околу 200.000 денари.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести