сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Прилепчанец претепал соселанка поради добиток

tepacka500

Последни вести

ПС Прилеп поднесе кривична пријава против С.П.(55) од Прилеп, за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

На 20 септември годинава, во месноста „Под црква“ атар на селото Крушевица, прилепско по претходно настаната расправија поради напасување на добиток пријавениот со стап нападнал лице од истото село, при што и нанел тешки  телесни повреди.

Најчитани вести