недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Прилепчанец продавал дрога на малолетник

kkkokainnn

Последни вести

Полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава против В.К.(23) од Прилеп за сторени кривични дела „недозволено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“ и „овозможување на употреба наркотични дроги и психотропни супстанци“.

Имено, во текот на месец ноември 2013 година од страна на полициски службеници е извршен претрес во домот на пријавениот каде е пронајдена паковка со 0,43 грама прокаин, кофеин и метамизол, а при личен преглед кај истиот пронајдена е паковка со 0,22 грама кокаин.

Во истиот период, во ноќен клуб во Прилеп пријавениот овозможил уживање на наркотична дрога – кокаин на малолетно лице од Прилеп.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести