недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Прилепчанец продавал дрва без документи

download (1)

Последни вести

ПС Прилеп поднесе кривична пријава против П.Н.(43) од Прилеп за сторено кривично дело „фалсификување службена исправа“.

Пријавениот, во својство на управител на ДТПТУ „Рипил“ ДООЕЛ-Прилеп, од неговото складиште за продажба на дрва во неработен ден (државен празник) му продал огревно дрво на И.А. без притоа да му издаде соодветен документ.

По ова, извршена е контрола при што е пронајдена испратница, за која постои сомнение дека истата ја изготвил еден ден пред да му ги продаде дрвата на И.А.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести