Македонија,Крими хроника

Прилепчанец загина во сообраќајна несреќа

Прилепчанец загина во сообраќајна несреќа

Четириесет и тригодишен прилепчанец загина вчера во сообраќајна несреќа што се случи на раскрсница во Прилеп, информира денеска полицијата.

Несреќата се случила околу 11,45 часот кога на раскрсницата на улиците Димо Наредникот и Сотка Џигиџиќ дошло до судир меѓу автомобил „пежо 307“ што го управувал М.С. (25) од прилепско Беровци и мотор „томос“ што го возел Зоран В. Од Прилеп.

Поради тешки повреди Зоран В. починал на местото на несреќата.