четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 26

Прилепчанец загина во сообраќајна несреќа

soobrakajka

Поврзани вести

Четириесет и тригодишен прилепчанец загина вчера во сообраќајна несреќа што се случи на раскрсница во Прилеп, информира денеска полицијата.

Несреќата се случила околу 11,45 часот кога на раскрсницата на улиците Димо Наредникот и Сотка Џигиџиќ дошло до судир меѓу автомобил „пежо 307“ што го управувал М.С. (25) од прилепско Беровци и мотор „томос“ што го возел Зоран В. Од Прилеп.

Поради тешки повреди Зоран В. починал на местото на несреќата.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести