петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 44

Прилепчани тргнуваат кон Скопје (ФОТО)

prilep4_thumb_medium380_0

Последни вести

Прилепчани се спремни и во огромен број тргнуваат за Скопје, да присуствуваат на масовниот народен собир.

Народниот собир насловен: МАКЕДОНИЈА СИЛНА, започнува денеска во 20 часот, пред Собранието на Република Македонија.

prilep2

prilep

prilep3

prilep5

Овие фотографии покажуваат дека поддршката од Прилеп ќе биде и повеќе од масовна.

na-noze

na-noze-1

na-noze-2

Најчитани вести