среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Прилепски разбојник фатен на дело: Ограбувал стан во Кавадарци

Според информациите од полицијата, вчера, околу 11 часот, две лица провалиле во станот на В.К. лоциран на улицата Едвард Кардељ во Кавадарци.

lisicipritvor

Поврзани вести

Филмско разбојништво во Кавадарци, ги фатиле додека крадат сред бел ден, едниот побегнал, а другиот бил фатен од соседот.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека 27-годишниот А.Ѓ. од Прилеп бил фатен додека ограбувал стан во Кавадарци со уште едно лице кое избегало.

Според информациите од полицијата, вчера, околу 11 часот, две лица провалиле во станот на В.К. лоциран на улицата Едвард Кардељ во Кавадарци.

Сторителите влегле во станот додека таа била отсутна, при што кога се враќала дома ги затекнала, а тие ја турнале на подот и одземале од станот 500 евра и два пара златни обетки.Во обидот да побегнат,  А.Ѓ. бил фатен од страна на сосед на оштетената и истиот е приведен во полиција.

Се работи на расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести