недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Прилепските бербери и фризери ќе донираат средства за доизградба на црквата „Св.Петка“

pece_2013414151754

Последни вести

Занаетчискиот еснаф поточно Секција на бербери и фризери при Регионалната занаетчиска комора-Прилеп ја продолжува хуманитарната традиција за самоиницијативно организирање на донаторски забави.

Овој пат нивната мисија подразбира собирање на финансиски средства со кои ќе се помогне доизградбата на црквата „Св. Петка“, а самата донаторска акција ќе подразбира дружење, забава, аукција и донирање на парични суми кои ќе можат освен берберите и фризерите да ги донираат и нивните клиенти и пријатели но и сите добронамерници и посетители на кафе -барот „Табу“ во среда на 22 Октомври со почеток од 21.000 часот.

bbberbeeer

Ова е втора хуманитарна акција од ваков тип што ја организира Секцијата на бербери и фризери, а со првата хуманитарна мисија го потпомагаа обновувањето на опожарениот манастирски комплекс „Трескавец“ .

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести