среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Прилепските наставници во училница, не го поддржаа штрајкот

ppskoliiiii

Последни вести

Во прилепските училишта денес започна наставата од второто полугодие.

Наставниците се на своите работни места, а децата во ученичките клупи.

Во Прилеп наместо штрајк, се одвива редовна настава.

-Наставата се одвива непречено. Сите професори и ученици се во училиштата. Професорите си ги извршуваат своите работни задачи, истакна директорот на средното училиште „Ѓорче Петров“ во Прилеп.

Најчитани вести