петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 37

Принцот Хари за влакно избегнал сообраќајна несреќа

princ Hari

Поврзани вести

Британскиот принц Хари за влакно избегнал сообраќајна несреќа кога полицајците кои го обезбедуваат со полна брзина се судриле со такси возило.

Принцот Хари за време на несреќата се наоѓал во автомобилот кој возел 50-на метри зад возилото, но за среќа возачот на неговиот автомобил успеал да ги заобиколи учесниците во сообраќајната несреќа и да го сопре автомобилот на сигурно.

Полицаецот кој учевствувал во несреќата набрзу е пуштен од болница, додека возачот на таксито е задржен на лекување. Од болницата изјавуваат дека е во стабилна состојба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести