сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 3

Принс кремиран на приватна церемонија

prins-prince-rogers-nelson-foto-profimedia-1450174644-804507

Последни вести

Американскиот музичар Принс (57) кој почина во четвртокот во Минесота, е кремиран по одржана приватна церемонија на која биле неговите роднини, пријатели и музичари.

Неговата соработничка, Ивет Ноел Шур соопштила дека членовите на неговото семејство се собрале на приватна и прекрасна церемонија за да се простат од него.

Не е објавено каде е била одржана церемонијата, но некои музичари биле видени како влегуваат на имотот на Принс кој се наоѓа во Минесота. Таму се видени и неговата сестра, Тајка Нелсон како и зетот Морис Филипс.

Инаку, Шур рекла дека анализите од аутопсијата ќе бидат готови за 4 недели, а до тогаш не се знае причината за неговата смрт.

Најчитани вести