Магазин

Природен рецепт за отстранување на влакната од лицето

Природен рецепт за отстранување на влакната од лицето

Повторувајте ја оваа постапка 2-3 пати неделно и по еден месец веќе нема да имате проблем со влакната на лицето.

Сите знаеме дека жените ги мразат влакната на лицето и дека трошат еден куп пари на отстранување на влакната на лицето со восок или со депилација, а сите тие хемикалии предизвикуваат болка, па дури и осипи.

Еве еден древен рецепт што со векови се користи на Блискиот исток.

Лекот е 100 % природен, а ќе ги елиминара сите несакани влакна на вашето лице без да ја повредувате вашата кожа. Не само што нема да предизвика осип на кожата, туку ќе ја направи вашата кожа глатка и ќе и’ даде сјај благодарение на витамините и минералите присутни во состојките на овој лек.

Состојки:

2 лажици мед

1 лажица овесна каша

2 лажички сок од лимон

Подготовка:

Помешајте ги состојките и втриете ги на местото каде што сакате да ги отстраните влакната.

Оставете ја смесата на лицето како маска и измиете ја со вода по 15 минути.

Ставете крема за лице по третманот.

Повторувајте ги овие чекори 2 – 3 пати неделно и по еден месец повеќе нема да имате проблеми со влакната на лицето.