среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Притовор за киднаперите на двегодишната Маша

kidnaperi-devojce-srbija500

Последни вести

Специјалниот суд во Белград синоќа им одреди 30-дневен притвор на тројца француски државјани, осомничени дека во петокот ја киднапирале двегодишната М.П. во белградската населба населбата Браќа Јерковиќ.

Осомничените претходно биле сослушани во Обвинителството во присуство на адвокат по службена должност и преведувач.

Себастијан Бранш. Горин Бранп Алексија Сандрин и Емилијен Улијет Кристел се сомничат дека извршиле кривично дело киднапирање со употреба на сила.

mala-masa500

По киднапирањето на двегодишното дете тие се обиделе да ја напуштат Србија, но биле спречени од полицијата.

Најчитани вести