недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Притвор за кавадарчанец кој претепа сограѓанин до смрт

Насилникот со тупаници го удирал Д.Д. во пределот на главата и телото. Повредениот им подлегнал на здобиените повреди.

lisicipritvor

Поврзани вести

Притвор и кривична за убиство за кавадарчанец кој до смрт претепа сограѓанин на крајот на месецот.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека на 30 декември 31-годишниот М.Ј. од Кавадарци до смрт го претепал една година постариот Д.Д.

Насилникот со тупаници го удирал Д.Д. во пределот на главата и телото. Повредениот им подлегнал на здобиените повреди.

Од страна на судија на пријавениот му е одредена мерка притвор во траење од 30 дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести