вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Притвор за млад битолчанец фатен со половина килограм марихуана

Битолчанец шверцувал марихуана.

marihuana

Поврзани вести

Млад битолачанец си заработи 30 дневн притвор бидејќи полицијата го фатила со половина килограм марихуана.

Според полициските  информации завчера при редовна контрола на автомобил бил фатен 25-годишниот А.В. како пренесува марихуана.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека пред два дена битолската полиција при редовна конторла стопирала автомоби „сузуки марути“  кој го управувал А.В. При детален претрес на автомобилот на совозачкото седиште во црна јакна пронајдена и одземена е најлонска паковка која при првичните анализи утврдено е дека се работи за 542 грама марихуана.

Од страна на судија на пријавениот му е определена мерка „притвор“ во траење од 30 дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести