Македонија,Крими хроника

Притвор за семеен насилник од Скопје

Притвор за семеен насилник од Скопје

Четириесет и осумгодишниот А.Г. од Скопје доби кривична пријава за сторено семејно насилство.

Тој во својот дом прво започнал вербална расправија со својата 38 годишна сопруга заканувајќи и се дека ќе ја убие, а во еден момент физички ја нападнал удирајќи ја со стап во пределот на ногата при што и нанел скршеница. Оштетената во текот на 2014 година во повеќе наврати го пријавувала својот сопруг дека насилнички се однесува кон неа.

Судија во претходна постапка му одреди мерка притвор во траење од осум дена.