сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Притворен разбојникот кој ограби жител на скопско Инџиково

Според МВР, осомничениот со боксови и клоци го истепал познаникот, а од џебот на долната тренерка му ги украл парите. Разбојникот според полициската евиденција заработил 11 кривични пријави за извршени 15 кривични дела.

grabez

Последни вести

Осум дена притвор му е одреден на 34-годишниот Б.К. од Скопје, кој од МВР е осомничен за кривично дело разбојништво, откако од познаник во скопското село Инџиково му украл поштенски плик во кој имало 5.000 денари.

Според МВР, осомничениот со боксови и клоци го истепал познаникот, а од џебот на долната тренерка му ги украл парите. Разбојникот според полициската евиденција заработил 11 кривични пријави за извршени 15 кривични дела.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести