среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Притворен татко кој ја силувал својта 13 годишната ќеркa

siluvanje

Последни вести

Триесет дена притвор му е одреден на Г.С. од карбинското село Радање кој ја силувал својата 13 годишна ќерка.

Против него е поднесена кривична пријава за родосквернавење, а како што е познато случајот во полиција го пријавила мајката на девојчето. По извршениот гинеколошки преглед било утврдено дека малолетничката е силувана.

Таткото Г.С. живеел одделно од сопругата, која ги однела трите деца со неа во семејната куќа на родителите.

Таткото, по семејна расправија, ги зел децата кај себе. Во понеделникот ја силувал една од близначките. Г.С. често во пијана состојба ги малтретирал и своите родители.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести