вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Приведен Албанец за фалсификат на возачка дозвола

priveden

Поврзани вести

Вчера во 20,15 часот на ГП„Деве Баир“ на излез од Р.Македонија, при извршен увид на сообраќајната документација приведен е Н.В.(43) од Р.Албанија кој управувал ПМВ„БМВ 320“ со албански национални ознаки, исиот е приведен поради сомнение за фалсификувана возачка дозволa.

Се работи на расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести