вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Приведен баран осуденик од Скопје

Три ипол години зад решетки.

lisici-na-race

Поврзани вести

Скопската полиција приведе осуден за да ја одлежи казната.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи вчера од слобода го лиши 41-годишниот Сали В.

Тој се се барал за издржување затворска казна во траење од три години и шест месеци, за сторено кривично дело “изнуда”.

Тој е пренесен во затворот Идризво.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести