сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 35

Приведен братот на првиот човек на СДСМ во Арачиново – голема полициска акција против шверц на дрога

7

Поврзани вести

Во текот на вчерашниот ден извршена е голема полициска акција во која полицијата привела повеќе лица кои се сомничат за шверц на дрога, меѓу кои е и братот на претседателот на општинската организација на СДСМ во Арачиново, дознаваме од извори во истрагата.

9

 

 

 

 

 

 

 

На акцијата, како што додаваат нашите извори, се работело подолго време, извршени се претреси на повеќе локации при што лишени се од слобода тројца прилепчани со иницијали Ф.П., М.К. И В.В., едно лице од битола со иницијали И.Т., како и Н.Х. од Сингелич и Е.З. од Арачиново, а по две лица се уште се трага.

Се претпоставува дека приведените лица од Битола и Прилеп хероинот и кокаинот ги набавувале од Арачиново, по што ги препродавале.

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Инаку, првоосомничениот имал блиски контакти со коалициониот партнер на Зоран Заев, Зијадин Села, па оттука се поставува прашањето дали можеби токму тој бил линкот помеѓу Зоран Заев и Зијадин Села?

sela

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Подетални имформации околу истрагата се очекуваат во текот на денот.

Најчитани вести