вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 1

Приведен Италијанец со фалсификувана лична карта

download (2)

Последни вести

На 28.11.2014 година во 16.20 часот на ГП – Аеродром “Александар Велики“ – Скопје на излез од РМ, при пасошка контрола на Ф.К.(26) од Италија утврдено е дека во италијанската лична карта во делот каде што е фотографијата најверојатно е извршена замена на фотографијата. Истиот е задржан и предаден на Отсекот за прекуграничен криминал, миграции, странци и реадмисија за понатамошна постапка.

Најчитани вести