четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Приведен охриѓанец за тешки кражби

pritvor

Последни вести

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.А.(24) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторени четири казнени дела „тешка кражба“ и едно дело „кражба“ притоа во пријавата офатена е и К.Д. (18) од с.Велгошти, охридско.

Пријавениот кривичните дела ги извршил во текот на изминатите два месеца при што користејќи подесен алат и физичка сила, тој ги кршел бравите од влезните и балконските врати на становите и куќите во Охрид одземал пари, златен накит, мобилни телефони и други вредни предмети со што се стекнал со противправна имотна корист од 97.000 денари.
Второпријавената во временскиот период од 13 август до 10 септември оваа година, во својот дом го криела С.А. иако знаела дека избегал од казнено поправната установа во Струга каде бил на издржување казна затвор.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести