сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Приведен осуденик за одлежување тригодишна затворска казна

Полицијата приведе баран осуденик.

lisicipritvor

Поврзани вести

Скопјанец приведен да ја издржи казната.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека пред два дена од слобода е лишен 27-годишниот Себијан У. од Скопје кој се барал за издржување затворска казна во траење од три години. Тој е осуден поради  запуштање и малтретирање на малолетно лице”.

Истиот од страната на полицијата е спроведен во Затвор –Идризово.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести