петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Приведен поради фалсификувана португалска лична карта

priveden

Поврзани вести

На 13.09.2014 година во 20,30 часот на ГП„Табановце“ на излез од РМ при вршење на редовна пасошка контрола, контролиран е Б.Р.(24) со португалска лична карта за која постои основано сомнение дека е фалсификувана.

Наведената португалска лична карта и лицето во 21,30 часот се предадени на инспектор за понатамошна постапка, а при преглед и претрес пронајдена е Потврда за сместување во прифатен центар во Атина, Р.Грција на име Х.С.(25) од Сирија.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести