четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Приведен прилепчанец поради тешка кражба

Претепани татко и син бидејќи не отстапиле предност во сообраќај

Претепани татко и син бидејќи не отстапиле предност во сообраќај

Последни вести

СВР Скопје постапувајќи по судска наредба го лиши од слобода Диме Б.(36) од Прилеп кој се барал за издржување на затворска казна во траење од шест години за сторено кривично дело „тешка кражба“.

Истиот е приведен во ПС„Кисела Вода“ за понатамошна постапка.

Најчитани вести